

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 8 Ω |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532210050 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Conformal Coated |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Voltage Rating | 25 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Features | General Purpose |
Stock: 940
Distributors
pcbx
Unit Price$0.91990
Ext.Price$0.91990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.91990 | $0.91990 |
| 10 | $0.64462 | $6.44620 |
| 25 | $0.58027 | $14.50675 |
| 50 | $0.52235 | $26.11750 |
| 100 | $0.47021 | $47.02100 |
| 300 | $0.36752 | $110.25600 |
| 500 | $0.28726 | $143.63000 |
| 1000 | $0.27870 | $278.70000 |
| 3000 | $0.27187 | $815.61000 |
